Луганська територіальна організація

Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (1)

Головне, що слід зазначите з самого початку – урочисті заходи до 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі на Луганщині пройшли без ексцесів.

Свято відзначали навіть у населених пунктах на самій лінії розмежування вогню — Троїцькому біля Дебальцева (околиці села практично щодня обстрілюють бойовики), Станиці Луганській (яку терористи позавчора обстріляли з мінометів, перебивши магістральний газопровід), Попасній, Золотому, Нижньому. Подекуди заходи носили масовий характер, наприклад, у Попасній на мітинг зібралося майже три тисячі людей. Однак жодних ексцесів  — провокацій проросійських симпатиків, політичних акцій комуністів, масового носіння георгіївських стрічок — на них не було. Про це повідомляє прес-служба Луганської обласної військово-цивільної адміністрації.

Головні події відбувалися в адміністративному центрі області, Сєвєродонецьку, на площі Перемоги. Саме тут відбулися – виставка військової техніки, конкурс дитячих малюнків, та й найважливіше – основні святкові заходи.

Нагадаємо, напередодні, 8 травня у Сєвєродонецьку відбулася дуже важлива подія – мітинг-реквієм та церемонії покладання квітів до братської могили з нагоди Дня пам’яті та примирення. Цей день відзначається згідно з Указом Президента України Петра Порошенко з метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу у Другій світовій війні. Саме в День пам’яті та примирення по всій Україні відбулися жалобні заходи.

Мітинг-реквієм відбувся 8 травня біля братської могили радянських воїнів «Меморіал Слави», на вулиці Жовтневій. Тут серед чисельного натовпу можна було побачити і молодих, і старих. Всіх їх об’єднав та згуртував  День пам’яті та примирення, та його символ червоний мак. Це перше свято Перемоги над нацизмом, яке відбувається з цим символом, але, сподіваємось, віднині і назавжди червоний мак, а також українська символіка стануть головними атрибутами свята.

А от 9 травня відзначається саме як свято. На мітингу, присвяченому 70-річчю Перемоги над нацизмом у Європі зібралося багато людей. У багатьох були червоні маки та українська національна символіка. На площі було розгорнуто величезний жовто-синій прапор. Серед учасників свята був керуючий Сєвєродонецькою єпархією Української православної церкви єпископ Сєвєродонецький та Старобільський Никодим.

Мітинг на площі Перемоги відкрив духовий оркестр Сєвєродонецького обласного музичного училища ім. С. Прокоф’єва. Збираються люди. Всі очікують приїзду ветеранів. Та ось настає важливий момент - на святкову площу  на чолі з керівником Луганської обласної військово-цивільної адміністрації-головою Луганської обласної державної адміністрації, запрошуються ті, хто виборов Перемогу, чия кров пролита заради миру на землі – ветерани Другої світової війни.  Віддаючи їм гідну пошану, мешканці міста, переселенці, всі – хто прийшов на площу, оплесками зустрічають учасників урочистого мітингу, присвяченого 70-річчю Перемоги над нацизмом у Європі. Вони йдуть через «живий коридор», саме їм плескають у долоні діти-школярі, саме для них – весняні квіти. Урочисту ходу Геннадія Москаля та ветеранів супроводжує «Воєнний  марш» Свиридова  у виконанні симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії під диригуванням Курта Шміда (Австрія).

– Все далі відходять важкі роки Другої Світової, але пам’ять про героїчний подвиг не згасає в душах людських. Через окопи і вогняний шквал, через підпілля і катівні гестапо, через розпач і віру, через смерть і безсмертя вона все ж таки до нас прийшла – Перемога!, – такими словами починається свято.

У виконанні хору Сєвєродонецького музичного обласного училища ім. С. Прокоф’єва  у супроводі симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії звучить «День Победы». Мітинг, присвячений 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі, оголошується відкритим. Після чого лунає Гімн України.

Далі слово надається керівнику Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадію Геннадійовичу Москалю. Він говорить про Другу світову війну, згадує війну, яку розв’язали на Донбасі бойовики та російські найманці.

«Сьогодні великий день для всього Українського народу. Вважаю високою честю у це свято привітати ветеранів, усіх жителів області з 70-ою річницею Перемоги над нацизмом у Європі. Український народ заплатив високу ціну за звільнення Європи від нацистської пошесті. Маніпулюючи пам’яттю, декому дуже хочеться привласнити перемогу над нацизмом. Але це нікому не вдасться! – відзначив Геннадій Москаль. – Поруч з нами стоять ветерани війни, які все витримали і не зламалися. Дуже хотілося, щоб воєнні випробування залишилися в минулому. Та не судилося. Я упевнений: тому, хто затіяв новий переділ кордонів у Європі, тероризує Схід нашої країни, експортує війну і кров на Донбас, все повернеться бумерангом. А Україна переможе!».

Звучить фонова музика 9 травня 1945 року… День Перемоги… 70  років минуло з того часу, коли українець Олексій Берест підняв прапор Перемоги над Рейхстагом. 70 років пам’яті про значний внесок українського народу у Перемогу в Другій світовій війні. Близько двох з половиною мільйонів українців нагороджено орденами і медалями за участь у Великій Вітчизняній війні. За виняткову мужність дві тисячі воїнів удостоєні звання Героя Радянського Союзу. Тричі Героєм став Іван Кожедуб, Двічі Героями – 32 українця, серед них наші земляки: Олександр Молодчий, Микола Горюшкин, Іван Михайличенко.

В пам’ять тих, хто загинув в роки Другої світової війни оголошується хвилина мовчання. Звук метроному відлунюється у кожному серці. У багатьох в очах – сльози. Ми пам’ятаємо кожного. Ця пам’ять вічно буде жити у серцях ваших нащадків.

Вклонися, моя Україно,

Цим людям величним і скромним,

Що в назвах фронтів титанічно

Пронесли наймення твоє.

Ти словом достойним розкажеш,

Своїм поколінням потомним, –

Чому їм довічну пошану

Твій вдячний народ віддає!

До мікрофону запрошується ветеран Другої світової війни Учасник бойових дій Голова ради ветеранів дослідницького об’єднання «Імпульс»  Андрій Олександрович Новохатній.

Ветеран говорить про минулу війну, але всі ми знаємо про те, що відбувається зараз. люди знають що відбувається зараз. І ця війна – то є не АТО, а війна за незалежність, територіальну цілісність та єдність України.

Саме тому поряд з ветеранами Другої світової війни, головними героями свята були нинішні військові ВСУ, співробітники МВС України, прикордонники – всі хто, боронить нашу землю сьогодні.  Отже, до мікрофону запрошуються військовослужбовець  Збройних сил України  майор Максим Гнеушев, поруч з ним учні шкіл – Федір Овчаренко та Дар’я  Подопригора, а також інші школярі. В руках у дітлахів – білі голуби…

Голубко біла, ти лети у світ,

Хай буде мир у небі голубому.

Бо голуб миру, кажуть з давніх літ,

Приносить радість родові людському.

Голубка біла, ти лети у світ,

Хай буде мир у небі голубому!

Неси всім щастя, передай привіт

Усім народам, людові земному…

Разом з військовим, діти випускають у небо білих голубів. У багатьох людей в очах сльози…

Під пісню «Степом»  у виконанні духового оркестру Сєвєродонецького музичного обласного училища ім. С. Прокоф’єва проходить церемонія  покладання квітів. Першим це право було надано керівнику Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадію Геннадійовичу Москалю та ветерану війни, учаснику бойових дій Андрій Олександрович Новохатньому.

Коли всі стоять біля стели,  вмикається у запису  Гімну України. В пам’ять про загиблих, звучить останній військовий салют – залп із стрілецької зброї.

Після закінчення Гімну знову звучить «Степом» та ветерани покладають квіти до Стели Перемоги.

У церемонії покладання квітів взяли участь і представники ГО «Солідарність». Ось що нам сказав радник  керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, голова Луганської територіальної  організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Денис Денищенко: «Сьогодні, 9 травня, Україна вперше спільно з іншими демократичними державами відзначає 70‑у річницю перемоги над нацизмом. Вчора, 8 травня ми відзначали День пам’яті та примирення. Відтепер наша держава відзначає 8-9 травня не за радянським зразком, а відповідно до європейських традицій, у дусі пам’яті та примирення. День Перемоги це велике свято, це також і сімейне свято, бо люди приходить родинами. Ось і я прийшов на свято з дружиною. Новим символом свята став червоний мак. Отже сьогодні ми говоримо: «1939—1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо». Ми роздали червоні маки, розгорнули великий український прапор. Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни. Ми з сумом згадуємо тих, хто загинув. Серед тих, хто наближав Велику Перемогу є і мої родичи. Сьогодні я не в змозі гідно вшанувати їх пам’ять у Луганську, бо тепер там бойовики та російські найманці. Але я вірю, що настане день і весь Донбас буде українським, ворог залишить територію окупованого Криму. Зі святом!  Бажаю всім миру, злагоди та віри у нашу перемогу!».

Урочисті заходи в  Сєвєродонецьку, присвячені 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі, продовжувалися. Святкова концертна програма “Пам`ятаємо! Перемагаємо!” за участі симфонічного та духового оркестру, хору Сєвєроднецького обласного музичного училища ім. С.С.Прокоф`єва, ансамблю ГУ МВС України в Луганській області «Патруль» та аматорських творчих колективів області зібрала чимало глядачів. Всіх бажаючих пригощали військовим кулешем.

Антон Синиця, фото автора.

Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (1) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (2) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (3) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (4) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (5) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (6) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (7) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (8) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (9) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (10) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (11) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (12) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (13) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (14) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (15) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (16) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (17) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (18) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (19) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (20) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (21) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (22) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (23) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (24) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (25) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (26) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (27) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (28) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (29) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (30) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (31) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (32) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (33) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (34) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (35) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (36) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (37) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (38) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (39) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (40) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (41) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (42) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (43) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (44) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (45) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (46) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (47) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (48) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (49) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (50) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (51) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (52) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (53) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (54) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (55) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (56) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (57) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (58) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (59) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (60) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (61) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (62) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (63) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (64) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (65) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (66) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (67) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (68) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (69) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (70) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (71) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (72) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (73) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (74) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (75) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (76) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (77) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (78) Severodonetck_Den_Peremogu_9_maja_2015 (79)

 

 

ЧИТАТИ ІНШІ НОВИНИ

Події

Інші організації

Карта Івано-Франківська область‎ Автономна Республіка Крим Вінницька область Волинська область Дніпропетровська область Донецька область Житомирська область Закарпатська область‎ Запорізька область‎ Кіровоградська область‎ Київська область Луганська область‎ Львівська область Миколаївська область Одеська область‎ Полтавська область‎ Рівненська область Сумська область‎ Тернопільська область Харківська область‎ Херсонська область‎ Хмельницька область‎ Черкаська область Чернівецька область Чернігівська область

Опитування

Чи задовільняє Вас українська преса?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...
  • RSS Новини України