Луганська територіальна організація

Sever_Den_pamjati_2015 (25)

Сьогодні, 8 травня, у Сєвєродонецьку відбулася дуже важлива подія – мітинг-реквієм та церемонії покладання квітів до братської могили з нагоди Дня пам’яті та примирення. Цей день відзначається згідно з Указом Президента України Петра Порошенко з метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу у Другій світовій війні. Саме в День пам’яті та примирення по всій Україні відбулися жалобні заходи. Не залишилася осторонь і Луганська область.

Головні події відбулися у Сєвєродонецьку, бо саме це місто нині є адміністративним центром Луганщини.  8 травня близько 10.30 біля братської могили радянських воїнів «Меморіал Слави», на вулиці Жовтневій збиралися люди: ветерани, представники громадськості, військові, правоохоронці. Серед чисельного натовпу можна було побачити і молодих, і старих. Всіх їх об’єднав та згуртував  День пам’яті та примирення, та його символ червоний мак. Це перше свято Перемоги над нацизмом, яке відбувається з цим символом, але, сподіваємось, віднині і назавжди червоний мак, а також українська символіка стануть головними атрибутами свята.

Біля Братської могили збираються люди. Фоном звучать ліричні пісні воєнних років. Грає камерний квартет. Загальний  настрій – урочисте піднесення та скорбота. «Це день жалоби  за загиблими у Другій світовій війні, щоб низько вклонитися воїнам, що поклали своє життя заради миру в Україні», –  такими словами починається мітинг-реквієм. Потім солістка ансамблю «Камертон» Марія Долгодушева виконала  невмируще пісню – “Степом”.

Друга Світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття. У цій війні взяли участь 80% людства, бойові дії велися 2/3 існуючих на той момент держав. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства. Сьогодні, у цей пам’ятний день ми схиляємо в скорботі голови перед світлою пам’яттю тих, хто ціною крові і сліз виборов перемогу, хто віддав своє життя за всіх нас, увійшовши в безсмертя. Зостанеться пам’ять про них, про їх подвиг, про страшну війну, яка забрала життя мільйонів людей, принесла лихо й горе на нашу землю. Мітинг-реквієм до Дня пам’яті та примирення оголошується  відкритим. Звучить Гімн України та відчутно як стукають серця – тих, хто прийшов та мітинг, тих, хто з автоматами стоїть в почесній варті біля могил загиблих героїв війни.

«Шановні ветерани! Дорогі друзі! Відзначаючи День пам’яті та примирення у ці травневі дні ми сумуємо за загиблими. Ми стоїмо біля братської могили. На землі – останньому притулку солдатів Другої світової. Поки жива пам’ять про загиблих – вони не зникли з лиця землі. Вшануймо ж хвилиною мовчання пам’ять мільйонів наших співвітчизників, які поклали голови у боях з ворогом, стали жертвами військових дій, загинули у фашистських таборах смерті, – говорить керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль. Вони щиро сподівалися, що для нас війна назавжди залишиться спогадом, тяжким уроком долі. І ніколи – нашою дійсністю. Але сподівання не виправдалися. Ми будемо пам’ятати про ту війну – Другу Світову, і, на превеликий жаль, про цю, яка зараз на Донбасі. Будемо пам’ятати про полеглих, будемо уважними до живих».

Люди слухають Москаля мовчки. Безперечно і сам керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль, і люди знають що відбувається зараз. І ця війна – то є не АТО, а війна за незалежність, територіальну цілісність та єдність України.

«Наша вдячність і низький уклін старшому поколінню, ветеранам. Будь-який воєнний конфлікт несе людям страх, приниження і смерть. Нам важливо знати правду про ту війну і зупинити нинішню. Зберігаючи пам’ять про всі їх жертви, ми зобов’язані зробити все, щоб ідеї расової переваги, національної нетерпимості ніколи не знайшли собі місця на нашій землі. Україна – мирна країна. Ми, українці, шануємо всі інші народи й інші держави. Ми не шукаємо собі ворогів і прагнемо розширювати коло наших друзів. Тож нехай    завжди буде мир у світі! Нехай ніколи не проливається людська кров», – підкреслив Геннадій Москаль.

Друга Світова війна – найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло понад 60 мільйонів людей. Українською землею двічі прокотився руйнівний воєнний вал, не обминувши жодного, навіть найменшого населеного пункту, полум’я війни опалило мільйони людських життів. Воїни-українці вписали безсмертні сторінки в історію війни, показавши приклади ратного героїзму. Перемога була одна на всіх, хто вступив у двобій з нацистською навалою, і ніхто не стояв за ціною. Для України ця війна становить від 8 до 10 мільйонів людських життів…

Потім Єпископ Сєвєродонецький і Старобельский Никодиму провів панахиду за загиблими в роки Другої світової війни. Місцеві священнослужителі допомагали владиці Никодиму у проведені панахиди.   Потім він звернувся до людей. «Ми молимося за мир в Україні, за те, щоб на землю Донбаса прийшов довгоочікуваний мир», – зазначив владика Никодим. Пам’ять про загиблих, про їх героїчний подвиг завжди буде палати, як вічний вогонь у серцях вдячних нащадків.

Потім, під мелодію “Степом” у виконанні духового оркестру, відбулася церемонія покладання квітів до Братської  могили. Першим це право було надано керівнику Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадію Геннадійовичу Москалю та Голові Сєвєродонецької міської ради ветеранів Володимиру Федоровичу Корженко.

У церемонії покладання квітів взяли участь і представники ГО «Солідарність». Спілкуючись після церемонії, радник  керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, голова Луганської територіальної  організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Денис Денищенко зазначив: «Україна вперше спільно з іншими демократичними державами відзначає 70‑у річницю перемоги над нацизмом у Європі: 8 травня – День пам’яті та примирення; 9 травня – День Перемоги, 2 вересня – 70-ту річницю завершення Другої світової війни. За відбулося за ініціативи Президента України. Надзвичайно важливо, що Україна відмовляється від застарілих радянських традицій. Заходи, які проводитиме Україна на відзначення річниці Другої світової війни, на відміну від російських, будуть спрямовані не на демонстрацію агресії та військової не на демонстрацію агресії та військової міці, а на вшанування пам’яті загиблих. Україна як окрема держава формально не була учасником Другої світової війни, але без українців було б неможливо звільнити від нацизму Європу і світ».

Sever_Den_pamjati_2015 (12) Sever_Den_pamjati_2015 (13) Sever_Den_pamjati_2015 (15) Sever_Den_pamjati_2015 (16) Sever_Den_pamjati_2015 (20) Sever_Den_pamjati_2015 (22) Sever_Den_pamjati_2015 (25) Sever_Den_pamjati_2015 (30) Sever_Den_pamjati_2015 (31) Sever_Den_pamjati_2015 (32) Sever_Den_pamjati_2015 (34) Sever_Den_pamjati_2015 (35) Sever_Den_pamjati_2015 (40) Sever_Den_pamjati_2015 (41) Sever_Den_pamjati_2015 (45) Sever_Den_pamjati_2015 (48) Sever_Den_pamjati_2015 (49) Sever_Den_pamjati_2015 (52) Sever_Den_pamjati_2015 (59) Sever_Den_pamjati_2015 (60) Sever_Den_pamjati_2015 (61) Sever_Den_pamjati_2015 (62) Sever_Den_pamjati_2015 (66) Sever_Den_pamjati_2015 (67) Sever_Den_pamjati_2015 (71) Sever_Den_pamjati_2015 (77) Sever_Den_pamjati_2015 (79) Sever_Den_pamjati_2015 (80) Sever_Den_pamjati_2015 (82) Sever_Den_pamjati_2015 (84) Sever_Den_pamjati_2015 (85) Sever_Den_pamjati_2015 (86) Sever_Den_pamjati_2015 (87) Sever_Den_pamjati_2015 (88) Sever_Den_pamjati_2015 (91) Sever_Den_pamjati_2015 (92) Sever_Den_pamjati_2015 (93) Sever_Den_pamjati_2015 (95) Sever_Den_pamjati_2015 (96) Sever_Den_pamjati_2015 (97) Sever_Den_pamjati_2015 (98) Sever_Den_pamjati_2015 (99) Sever_Den_pamjati_2015 (102) Sever_Den_pamjati_2015 (103)

ЧИТАТИ ІНШІ НОВИНИ

Події

Інші організації

Карта Івано-Франківська область‎ Автономна Республіка Крим Вінницька область Волинська область Дніпропетровська область Донецька область Житомирська область Закарпатська область‎ Запорізька область‎ Кіровоградська область‎ Київська область Луганська область‎ Львівська область Миколаївська область Одеська область‎ Полтавська область‎ Рівненська область Сумська область‎ Тернопільська область Харківська область‎ Херсонська область‎ Хмельницька область‎ Черкаська область Чернівецька область Чернігівська область

Опитування

Чи задовільняє Вас українська преса?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...
  • RSS Новини України