Луганська територіальна організація

55cb22ec7f1de-p-97583-1-gallerybig

Президент України підписав Закон України № 2145-VІІІ «Про освіту», прийнятий Верховною Радою України 5 вересня 2017 року.

Цьогоріч реформу освіти як експеримент запустили в 100 українських школах. Тож за новими правилами частина першачків навчається вже зараз. А на повний запуск реформи варто розраховувати вже з вересня 2018. Але нововведення стосуватиметься лише дітей, які прийдуть до першого класу.

Як саме реформа освіти буде втілюватися в контексті Луганської області дізнаємося у директора Департаменту освіти та науки Луганської облдержадміністрації Юрія Стецюка.

IMG_20170921_110229

Юрій Стецюк

 

Є чим пишатись та над чим працювати!

Луганська область підтверджує високий рівень загальної середньої освіти. Так, за результатами цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання Луганщина посіла високе десяте місце областей України. В цьому році було більше 3 тисяч випускників.

«Для нас це, як перше місце! Це говорить про те що ми володіємо методиками, а наші вчителі мають високий рівень підготовки», – говорить Юрій Вікторович Стецюк.

IMG_20170921_110634

Як відмітив керівник Департаменту освіти, зараз на Луганщині стала тенденція попиту на дошкільну освіту. На початок 2017-2018 року створено 115 додаткових місць для дітей дошкільного віку, а саме: в Марківському, в Попаснянському, Станично-Луганському районах, а також відкрито 2 додаткових групи в місті Лисичанську та Троїцькому районі.

«На цей рік в усіх районах та містах черги на дошкільні навчальні заклади в Луганській області не буде. Нажаль на сьогодні вона є – 734 дитини», – розповів Юрій Стецюк.

 Новий освітній простір

Луганщина не стала виключенням та увійшла до переліку 100 шкіл, де проводиться навчальний експеримент – «Реалізація інтегрованого підходу в початковій школі в концепції нової школи». Першачки чотирьох шкіл Луганщини вже з цього навчального року навчаються за новою освітньою програмою, а саме: Сєверодонецький навчально-виховний комплекс спеціалізована школа колегія національного університету Києво-Могилянської академії, Лиманська загально-освітня школа Старобільської районної ради, Попаснянська багатопрофільна гімназія №25, Сватівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8.

«В кожній школі по два перших класи, там навчається 25 учнів. Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти слідкує за цими 8 класами, та як там відбувається втілення нової освітньої програми. Концепт «Нова освітня школа» передбачає: нову програму для першого класа, інтегрований курс навчання, нові меблі, дошки, підготовлені вчителі. На апробацію цього концепту держава виділила кошти, також його реалізацію підтримують місцеві бюджети. Вже з наступного навчального року за такою програмою будуть навчатися усі учні першого класу в українських школах», – пояснив Юрій Вікторович.

Опорні школи

На сьогодні в Луганській області створено 8 опорних шкіл. Завдання – створити в цих навчальних закладах повноцінний, комфортний, змістовний з точки зору облаштування та технічного забезпечення, учбовий процес.

«Наразі в Луганській області створено 8 опорних шкіл, але ми плануємо створення ще 10 опорних шкіл в різних районах нашої області. Зараз дане питання розглядаються на сесіях районної ради, але все ж таки ми розуміємо, що опорна школа повинна відповідати вимогам: підвоз учнів, інфраструктура, обладнання, зовнішній вигляд, нове обладнання. Над цім сьогодні працює Департамент освіти та науки», – сказав директор Департаменту Юрій Стецюк.

Прикладом успішної опорної школи на Луганщині Юрій Вікторович назвав школи в Попасній, Кремінському, Старобільському районах. В цих школах вже є нове сучасне обладнання та працюють підготовлені вчителі.

IMG_20170921_110337

«Процес відбудови опорних шкіл для нас – дуже важливо справою, адже з 298 шкіл, в половині навчаються менше 100 дітей, а є – й 50, 40 учнів. Ми розуміємо, що якісної освіти в таких школах просто не може бути. Тому розвиток опорних шкіл для нас одне з перших завдань на сьогодні», – розповів Юрій Стецюк.

В цьому році Луганська облдержадміністрація закупила 17 автобусів для районних шкіл, та є й проблеми з підвозом дітей до школи, така проблема виникла в Старобільському районі в селі поруч з Чмирівською громадою, щодо цього Юрій Вікторович пояснив: «Дане село не входить в громаду, там є своя школа І-ІІІ ступенів, та незважаючи на це 7 дітей з цього села хочуть навчатися в Чмирівській школі, бо вона відома. Наразі дітей повинні підвозити батьки, або Старобільська районна рада повинна вирішити це питання. Але якщо село увійде в громаду, то проблеми не буде».

«Сіра зона»                                                                                                                   

В школах «сірої зони» до початку навчального року зробили ремонт та підготовили їх до початку нового навчального року. За даними Департаменту освіти, для відновлення будівель шкіл були витрачені приблизно такі кошти: дитячий фонд ООН UNISEF – більше 3 млн грн., за рахунок «Європейського інвестиційного банку» – більше 37 млн грн., з обласного більше 17 млн грн., кошти ДФРР – більше 21 млн грн., з місцевих бюджетів більше 67 млн грн.

«До початку нового навчального року ми були в школах «сірої зони», вони відремонтовані, та були повністю готові до початку нового навчального року. В нас завжди є підтримка як з боку держави, так й з боку міжнародних організацій.

Під час нашої поїздки до шкіл в «сірій зоні» мене здивував сам настрій вчителів, батьків та дітей. Всі 298 шкіл незважаючи ні на які проблеми почали свою роботу, адже сьогодні в області в пріоритеті як й в державі – є освіта», – відмітив директор Департаменту освіти та науки Юрій Стецюк.

Освітній центр «Донбас-Україна»

В Луганській області працює освітній центр «Донбас-Україна» для того, щоб допомогти дітям з непідконтрольних територій отримати якісну українську освіту.

«В нас навчається за есктернатною формою навчання діти з непідконтрольних територій. В минулому році більше 800 дітей навчалися на даній програмі, це були учні 8-10 класів. В цьому році учні 11 класів з непідконтрольних українській владі територій взяли участь в ЗНО. Вони отримали українські атестати та могли вступити до вищих навчальних закладів України. Ця робота продовжується, сьогодні в нас працює освітній центр «Донбас-Україна» за допомогою, якого наші діти, які знаходяться на непідконтрольній території, отримують достойну українську освіту», – сказав Юрій Вікторович Стецюк.

Екстерна форма навчання передбачає виконання завдань вдома, в електронному вигляді. Потім учні разом з батьками приїжджають на річне оцінювання та державну підсумкову атестацію. На місці дитина отримує консультацію. Як запевнили в Департаменті освіти, органи місцевого самоврядування та обласне керівництво все робить для того щоб наші діти мали якісну освіту та могли навчатися й надалі.

Вчителі

Ключовою фігурою реформи освіти – є вчитель, й нова українська школа потребує нового вчителя, який може стати агентом змін. В Луганській області є достатня кількість кваліфікованих педагогічних кадрів, є відомі вчителі, методисти, але нажаль, як повідомили в Департаменті освіти, вчителів які викладають більше трьох предметів – 1 093. Всього в навчальних закладах освіти працюють 4 тисячі 811 вчителів, з старших за 60 років 477 спеціалістів. Щодо кадрової проблеми вона є й на Луганщині, тож зараз надія покладається на реформу освіти, яка передбачає зарплатню вчителя 9,6 тис.грн (3 мінімальні зарплатні) залежно від категорії. Закон зараховує до заробітної плати також виховну, методичну, організаційну та іншу трудову діяльність вчителя.

IMG_20170921_110238

Вчителі луганських навчальних закладів раз на 5 років проходять навчання, та ще додатково протягом цих років відвідують різноманітні семінари, тренінги, які проводять відомі працівники освіти.

«Вчителі з Луганщини виїжджають на різноманітні майстер класи за межі області та України. Так, в минулому році вони побували в Литві, в Польщі, в Німеччині, де їх колеги обмінювались з нашими вчителями досвідом. Зараз ми працюємо з вчителями Львівської області, це дуже вдалий досвід для нас», – поділився Юрій Вікторович.

На Луганщині активно працює Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, який видає 4 рази на рік науково-методичний журнал «Освіта Луганщини». На сторінках цього журналу луганські педагоги діляться досвідом, вивчають статті вчених, директорів навчальних закладів. В кожному районі та місті є методичний кабінет або центр, який допомагає нашим вчителям слідкувати за усім новим в освітньому процесі.

IMG_20170921_110406

«Ми розуміє що реформа йде по кроку, кожного місяця та якщо ми сьогодні щось не зробимо, завтра багато втратимо», – відмічає директор департаменту освіти Юрій Стецюк.

Особиста думка

«Під час серпневої конференції у місті Києві міністр освіти Лілія Гриневич сказала, що реформа вже є, тепер її треба проваджувати на місцях. Сьогодні міністерство освіти, департаменти, освітяни – працюють разом. Реформу ми не просто підтримуємо, ми її вже впроваджуємо. В освіті треба було вже давно змінювати підходи. Дуже вдало, що вона розписана буквально по місяцям, це дає нам можливість правильно йти, реалізовуючи реформу.

Сьогодні українська школа повинна бути сучасною. Я бачу що зараз ми йдемо правильно. Головне – щоб реформу зрозуміли вчителі та батьки. Тільки якщо спільнота її підтримує, я гарантую, у нас все буде вдасться! Ми дуже вдячні міністру, міністерству за ретельно розроблену реформу освіти», – сказав директор Департаменту освіти Луганської облдержадміністрації Юрій Стецюк.

Катерина Яценко.

ЧИТАТИ ІНШІ НОВИНИ

Події

Інші організації

Карта Івано-Франківська область‎ Автономна Республіка Крим Вінницька область Волинська область Дніпропетровська область Донецька область Житомирська область Закарпатська область‎ Запорізька область‎ Кіровоградська область‎ Київська область Луганська область‎ Львівська область Миколаївська область Одеська область‎ Полтавська область‎ Рівненська область Сумська область‎ Тернопільська область Харківська область‎ Херсонська область‎ Хмельницька область‎ Черкаська область Чернівецька область Чернігівська область

Опитування

Чи задовільняє Вас українська преса?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...
  • RSS Новини України